
Personeel en Organisatie (leergang)
|
Lesplaats(en)
|
Deventer
|
|
Opleidingsduur
|
30 dagdeel(en) *avonden
|
Modulen die tijdens deze leergang aan bod komen zijn:
- personeelsinstrumenten en Sociaal Beleid: in dit moduul gaat het om de basiskennis, om de informatie die nodig is om de diverse instrumenten te leren kennen en begrijpen wat betreft doel, inhoud, toepassing en randvoorwaarden.
- rol & positie P&O: de verschillen in organisaties over de invulling van de p&o-functie en de verschillen in visie, rolopvatting en capaciteiten tussen p&o'ers maken dat er geen eenduidige handleiding "hoe-te-handelen-in-welke-situatie" te geven is. In dit moduul wordt kennis gemaakt met een analysemodel om praktijksituaties te analyseren om vervolgens op grond van die analyse de meest effectieve aanpak te bepalen.
- integraal strategisch personeelsmanagement: dit moduul handelt over de totstandkoming van toekomstgericht, extern georiënteerd en samenhangend beleid op het gebied van personeel en organisatie. Essentieel is daarbij de directe afstemming van het p&o-beleid op de missie, visie en doelstellingen van de organisatie.
- arbeidsrecht: in het onderdeel arbeidsrecht worden basisaspecten van het arbeidsovereenkomstenrecht behandeld zoals: welke regels gelden er bij het in dienst nemen van personeel, wat mogen werkgever en werknemer wel / niet afspreken en welke contractsconstructies zijn er? Ook de uitstroom van personeel komt aan de orde (ontslagrecht).
- financieel administratief personeelsbeheer: in deze module wordt ingegaan op de (administratieve) contacten die er zijn met UWV en de belastingdienst. Verder ligt de nadruk op het maken van berekeningen in het bruto-netto traject en kennis van rechten en plichten van werknemer en werkgever op diverse terreinen.