Nieuwsbrief 5, december 2009


Beste lezer,

20102009 was voor velen geen eenvoudig jaar. Fast Forward heeft ondanks de crisis 15 trainees onder weten te brengen bij bedrijven in het Oosten van Nederland. Al enige tijd richten we onze blik op de toekomst en hebben alle vertrouwen in het jaar dat komen gaat.

In deze nieuwsbrief kijken we kort terug op het bezoek dat de trainees van cohort 2008 aan Brussel hebben gebracht. Daarnaast hebben alle trainees een kijkje genomen in de keuken van Siemens. En wat te denken van Joanneke van Veen. Ze is er van overtuigd dat 2010 een ‘zuccezvol’ jaar wordt. We stellen ook graag een aantal nieuwe opdrachtgevers aan u voor, zodat u weer helemaal op de hoogte bent!

U ziet en leest het in deze nieuwsbrief. Wij wensen u tot slot fijne feestdagen en een gelukkig 2010!

Het Fast Forward team

 

Cohort 2008 op studiereis naar BrusselEuropees Parlement

Als ondernemend cohort met een eigen activiteitencommissie en een trainee in Brussel, kan het natuurlijk niet missen dat een ware studiereis naar de Europese hoofdstad georganiseerd moest worden. Op 30 en 31 oktober jl. vond onze trip naar Brussel plaats om niet alleen een kijkje te nemen in het werkveld van medetrainee Denise Emot, maar ook om het contact binnen de groep te versterken en de rol van de toerist aan te nemen.

Na een autoreis van ongeveer 3 uur werden we ontvangen in het Huis van de Nederlandse Provincies, waar de vertegenwoordigingen van de Nederlandse provincies en ook het lobbykantoor van Regio Twente zich bevindt, en waar Denise werkzaam is. Vanuit daar namen we de toeristische route door het prachtige Jubelpark met als eindbestemming het Europees Parlement, om rondgeleid te worden door een assistent van CDA Europarlementariër Esther de Lange.

Vlaggen Europees ParlementIn het parlement kregen we uitgebreid de gelegenheid om de plenaire zaal te bezichtigen en kregen we de nodige toelichting op de Europese Unie, Europese Commissie en het reilen en zeilen binnen het Europees Parlement. Het was een eer om stukje te mogen zien van de Europese politiek. We konden het dan ook niet laten om dit moment vast te leggen met de 27 Europese lidstatenvlaggen als achtergrond.

Aansluitend op het bezoek aan het Parlement werden we wederom ontvangen in het Huis van de Nederlandse Provincies, maar ditmaal met een lunch en mochten we presentaties volgen van de vertegenwoordigster voor Twente, Joke Jagers op Akkerhuis tevens Fast Forward traineebegeleidster, en EU vertegenwoordiger Oost Nederland (Provincie Overijssel), Arjan Stoffels. Beiden gaven weer wat hun rol in Brussel is, met welk(e) doel(en) zij daar zijn en hoe zij daar invulling aan geven.

Na veel geluister was het tijd voor nóg meer geluister, maar dit keer in de vorm van een culinaire stadswandeling. Tijdens deze wandeling mochten wij genieten van de Brusselse ambiance en haar historische verhalen, waarbij we in drie verschillende restaurants de sfeer konden proeven.

Monument

De tweede dag hebben we ons opgesplitst in twee groepen, namelijk de ‘shoppers’ en de ‘cultuursnuivers’. Onder het genot van een overheerlijke Luikse wafel hebben we voor de laatste maal onze ogen de kost gegeven aan de mooie bezienswaardigheden van Brussel.


'2010 gaat een heel zuccezvol jaar worden!'
Zuccez is iets wat we allemaal willen. Op wat voor manier dan ook. Fast Forward helpt hierbij en zorgt dat je als trainee snel vooruit kunt. Juist door verder te kijken dan wat je in je opleiding hebt geleerd en open te staan voor nieuwe uitdagingen. En dat in een periode van twee jaar! Maar wat ga je dan na het traject doen? Een lastig punt. Zeker in deze tijd en helemaal gezien de verwachte stijging van jeugdwerkloosheid. Ervaring is dus heel belangrijk. Een netwerk opbouwen en ontdekken waar je krachten en beperkingen liggen. De juiste competenties ontwikkelen voor de droombaan in het Oosten van Nederland.

“Zuccez is niets meer dan het waarmaken van dromen”.
Wat ik wil? Mijn droom is ondernemen en een mooi bedrijf te runnen. Na twee jaar Fast Forward weet ik waar mijn passie ligt en na verschillende traineeships in de zorg, techniek, communicatie en onderwijs heb ik nu mijn droombaan gevonden en ben ik bezig met het opzetten van een zuccezvolle zaak in ’t Oost’n. Dit doe ik uiteraard niet alleen…

“Zuccez verkrijg je door met zuccezvolle mensen te werken en hiervan te leren: een eerste voorwaarde om zelf zuccezvol te worden”.
Dit heb ik ooit ergens gelezen en onthouden. Zuccez heb je immers nooit alleen. De kracht is om kennis en ervaring van ouderen te bundelen met enthousiasme en gedrevenheid van jongeren. Old skool featuring New skool, zeg maar.

Wie ik ben? Fast Forward hanteert hier mooie namen voor: ‘high potential, getalenteerde afgestudeerde of toptrainee’. Maar eigenlijk wil ik gewoon doen wat ik leuk vind, waar ik uitdaging in zie en vooral dingen doen waar ik in geloof. Eigenwijs? Misschien een beetje…

Joanneke van Veen (Zuccez)Aangenaam. Joanneke van Veen. Geboren in het Gooi. Opgegroeid in de Achterhoek en momenteel woonachtig in Twente. Ik heb na mijn Fast Forward traject de kans gekregen om als partner binnen een geweldig team van mensen een nieuw reclamebureau op te zetten. Een bureau met een heldere visie, creativiteit en een doordachte strategie. Met veel ervaring, expertise én jonge mensen. Dit is wat ik wil en waar ik in geloof. Het wordt gegarandeerd een Zuccez!

Houd dus de regionale businessmedia, zoals Twentevisie en TOM goed in de gaten en kom vooral ook naar de radio opnames van Memphis in de Grolsch Veste op 5 januari. Vanaf dat moment weet u zeker meer…

Voor nu wens ik iedereen vooral heel veel zuccez in 2010!

Joanneke van Veen


Trainees brengen werkbezoek aan Siemens
SiemensOp 23 oktober jl. zijn alle Fast Forward trainees op werkbezoek geweest bij Siemens in Hengelo. Een erg interessante excursie bij deze leverancier van compressorinstallaties voor de olie- en gasindustrie. De Fast Forwarders kregen te zien wat Siemens zoal in dit werkveld onderneemt en hadden aansluitend een uitgebreide rondleiding door de fabriek waarbij het fenomeen 'compressor' voor velen werd verduidelijkt.

Plan SiemensSiemens levert over de hele wereld compressoren en inspecteert en repareert ze voor haar klanten. Snelheid en service is daarbij essentieel omdat iedere dag stilstand circa 1 miljoen euro kan kosten! Bonussen en claims zijn dus gemeengoed in deze industrie. Ook kan Siemens compressorontwerpen wijzigen en machines ombouwen als gevolg van bijvoorbeeld veranderende druk op een veld. Denk hierbij aan onze eigen aardgasbel in Slochteren die langzaam leger wordt, waardoor de druk vermindert.

Tenslotte wordt in de balanceerbunker in Hengelo 'hoogtoerig' gebalanceerd. Wereldwijd zijn er weinig partijen die deze mogelijkheid in huis hebben. Sebastian Piest en Isabel Agten, die op dat moment nog als trainee werkzaam waren bij Siemens, hebben vervolgens hun opdracht toegelicht voor de andere trainees. Een interessante en leerzame middag!


Nieuwe opdrachtgevers
In de nieuwsbrief van september jl. hebben we u al een aantal nieuwe opdrachtgevers voorgesteld. In de tussenliggende maanden hebben zich een viertal bedrijven aangesloten bij ons. U leert ze kennen aan de hand van korte beschrijvingen.

Restyle Groep Nederland, kortweg RGN, is een huisstijlspecialist, met kennis en ervaring op het gebied van de ontwikkeling, implementatie en exploitatie van bedrijfshuisstijlen. Het bedrijf is gevestigd in Almelo.

De Siza Dorp Groep uit Arnhem biedt zorg- en dienstverlening aan kinderen, jongeren en volwassenen met een lichamelijke, verstandelijke of meervoudige handicap of met niet-aangeboren hersenletsel.

Delta uit Zutphen voert voor de gemeenten Bronckhorst, Brummen, Lochem, Voorst en Zutphen de Wet sociale werkvoorziening uit. In dit werkgebied bieden zij werk aan zo'n 1000 medewerkers met een arbeidshandicap. De handicap kan verstandelijk, lichamelijk of psychisch zijn.

Conrad Electronic Benelux is een dochter van Conrad Electronic SE Duitsland en is gevestigd in Oldenzaal. Met het hoofdkantoor in Duitsland en vestigingen in diverse andere landen is Conrad Europa's grootste multi-channel aanbieder van elektronische producten.