Huiselijk geweld, verdiepingscursus

StudievormDeeltijd
TypeCursus / training
LocatieEnschede
OpleidingsduurDe cursus omvat 8 lesdagen van elk 4 klokuren, welke om de week worden gegeven op woensdagavond van 16.30 – 20.30 uur.

U bent al enige tijd werkzaam in de hulpverlening of in het onderwijs en u bent daarin meerdere keren geconfronteerd met huiselijk geweld. Zoekt u naar verdieping en versterking in gespreksvaardigheid en op het methodisch werken met het cliëntsysteem, slachtoffer en/of plegers?
De verdiepingscursus ‘Huiselijk geweld’ staat garant voor een grondige expertisevergroting op het gebied van kennis, houding en vaardigheden rond dit thema. De theorie, praktijk en gevarieerde werkvormen die u worden aangeboden, staan ten dienste van de beroepspraktijk van de hulpverlening en/of het onderwijs.

De cursus omvat acht op elkaar afgestemde modules. We bieden een gevarieerd aanbod aan, met verschillende werkvormen waarbij praktijk, theorie en kennisuitwisseling centraal staan.

Dit is een cursus op HBO niveau en geschikt voor mensen met een HBO denk- en werkniveau.

De verdiepingscursus ‘Huiselijk geweld’ bestaat uit de volgende modules:

  • Dag 1 Introductie
    Aandacht wordt besteed aan uw positie ten aanzien van huiselijk geweld en leerdoelen worden geformuleerd. Tevens aandacht voor inbreng in het programma van de deelnemers.
  • Dag 2 Hulpverlening aan slachtoffers
    Vaardigheden trainen welke gericht zijn op het versterken van sociale en emotionele weerbaarheid van slachtoffers. Werken met casuïstiek van de deelnemers.
  • Dag 3 Hulpverlening aan plegers
    De methodiek van hulpverlening aan plegers van huiselijk geweld, de daarbij behorende attitude van de hulpverlener. Werken met casuïstiek van de deelnemers.
  • Dag 4 Hulpverlening aan kinderen (als getuige van geweld)
    Het versterken van de positie van kinderen, zowel als slachtoffer als getuige van geweld binnen het gezin. Werken met casuïstiek van de deelnemers.
  • Dag 5 “Signs of safety”, oplossingsgericht werken met systemen
    De positieve krachten in een gezin mobiliseren om gezamenlijk de problemen aan te pakken. Werken met casuïstiek van de deelnemers.
  • Dag 6 Culturele aspecten van Huiselijk Geweld
    Aandacht voor cultuurgebonden waardepatronen in relatie tot huiselijk geweld en hoe daarmee aan het werk te gaan. Werken met casuïstiek van de deelnemers.
  • Dag 7 Eergerelateerd Geweld
    Wat is eer en eergerelateerd geweld? Signaleren en adequaat handelen bij eergerelateerd geweld.
  • Dag 8 Groepswerk in de hulpverlening bij Huiselijk Geweld
    Toegepaste werkvormen uit weerbaarheidsgroepen en agressieregulatie-trainingen. Evaluatie en afronding van de cursus.

Deze cursus wordt u aangeboden voor € 1.275,00. Dit bedrag is inclusief een cursusmap, basisboek ‘Huiselijk Geweld’ van Hans Janssen, uitg. Coutinho, isbn.9789046901205 en koffie/thee.


Een In Company training is ook een mogelijkheid, de kosten worden dan herberekend.

De cursus vindt plaats in het gebouw van Saxion te Enschede aan de M.H. Tromplaan 28.

 

Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met Saxion Kennistransfer G,W&T. 053-4871103, e-mailadres: kennistransfer.mm@saxion.nl