Open dagen

Veelgestelde vragen voltijd Saxion Start Samen

De eerste lesdagen zijn begin september 2024 in Enschede, Deventer en Apeldoorn, afhankelijk van de opleiding die je gekozen hebt. Na aanmelding zullen we je per e-mail van alle informatie voorzien! 

Aan elke opleiding zijn kosten verbonden. De overheid stelt elk jaar het collegegeld vast voor de opleidingen. Het collegegeld is wettelijk vastgesteld. Bekijk hier de tarieven

De locaties van Saxion zijn uitstekend bereikbaar met het openbaar vervoer. Wanneer je met de auto komt, hebben we verschillende parkeermogelijkheden. Lees meer op de pagina over contact en locaties.

 

Voor vragen over bijvoorbeeld Brightspace of MFA kun je contact opnemen met onze ICT-support. Op lesdagen is de ICT-support telefonisch bereikbaar tot 20:00 uur.

Voor vragen over je toelating of betaling kun je contact opnemen met het Servicepoint.

Veelgestelde vragen deeltijd Saxion Start Samen

De eerste lesdagen zijn begin september 2024 in Enschede, Deventer en Apeldoorn, afhankelijk van de opleiding die je gekozen hebt. Na aanmelding zullen we je per e-mail van alle informatie voorzien! 

Aan elke opleiding zijn kosten verbonden. De overheid stelt elk jaar het collegegeld vast voor de opleidingen. Het collegegeld is wettelijk vastgesteld. Bekijk hier de tarieven

Het lesprogramma ziet er in hoofdlijnen als volgt uit:

  • 15:45 - 17:15 uur - Eerste lesblok
  • 17:15 - 18:00 uur – Pauze
  • 18:00 - 19:30 uur - Tweede lesblok
  • 19:30 - 19:45 uur – Pauze
  • 19:45 - 21:15 uur - Derde lesblok

De locaties van Saxion zijn uitstekend bereikbaar met het openbaar vervoer. Wanneer je met de auto komt, hebben we verschillende parkeermogelijkheden. Lees meer op de pagina over contact en locaties.

 

Speciaal voor deeltijdstudenten hebben we parkeerkaarten met korting. Bij de algemene receptie van Saxion kun je een parkeerkaart kopen tegen gereduceerd tarief (betaling uitsluitend met pin).

Deze kaart heeft een maximale parkeerduur van acht uur en geldt alleen als je na 19:45 uur uitrijdt. Vertrek je al vóór 19:45 uur, dan kun je geen gebruikmaken van deze parkeerkaart tegen gereduceerd tarief.

Op de lesavonden zijn onder andere broodjes, maaltijdsalades, een warme maaltijd, koffie, thee en frisdrank verkrijgbaar. Nadere informatie over de catering (o.a. bestelwijze en betaling) ontvang je tijdens de informatiebijeenkomst.

Voor vragen over bijvoorbeeld Brightspace of MFA kun je contact opnemen met onze ICT-support. Op lesdagen is de ICT-support telefonisch bereikbaar tot 20:00 uur.

Voor vragen over je toelating of betaling kun je contact opnemen met het Servicepoint.

Veelgestelde vragen INTRO

Dit jaar is de INTRO van dinsdag 26 tot en met donderdag 28 augustus 2025. Dit is jouw eerste week bij Saxion en je kennismaking met jouw opleiding, medestudenten en studentenstad. In deze laatste week van augustus ga jij met jouw opleiding op pad voor een onvergetelijke start van je studie!  

Ja, om mee te doen met de INTRO meld je je aan. Dat doe je door een kaartje te kopen van de locatie van jouw opleiding. Aanmelden is voor het gehele programma van 26 t/m 28 augustus, niet voor losse onderdelen. Je vindt alle informatie op saxion.nl/intro.

De start van je studie begint met de Saxion INTRO. Hier wordt belangrijke informatie gedeeld over je studie en je maakt kennis met je opleiding door allerlei knettergezellige activiteiten. Dit is niet verplicht, maar wel ontzettend belangrijk voor een goede start. Vandaar dat je dit beter niet kunt missen. En heel eerlijk, het is zo leuk, dit WIL je ook niet missen! 😉

De kosten voor de Saxion INTRO zijn 50 euro voor het gehele driedaagse programma. Als je blijft slapen, zijn de kosten nog 25 euro per nacht. Meer info hierover vind je op saxion.nl/intro.

De INTRO start op dinsdag 26 augustus tot 17:00 met een kennismaking bij jouw nieuwe studie. Hier wordt belangrijke informatie gedeeld en is onder andere de introductie van jouw klas. Kan jij alleen hierbij zijn en niet deelnemen aan de rest van het INTRO-programma? Dan hoef je niet te betalen en is het mogelijk om een 0-euro ticket te krijgen.

Scoor hier je 0-euro ticket!

We willen dat iedereen mee kan doen met de INTRO. Voor aankomende studenten die door persoonlijke omstandigheden financiële steun nodig hebben, zijn er INTRO Support Tickets. Neem contact op met de locatie van jouw opleiding en bespreek met hen de mogelijkheden:

Het programma van de INTRO is voor drie dagen, daar betaal je 50 euro voor. Het is niet mogelijk om voor een losse dag of een los onderdeel kaartjes te krijgen, behalve voor de kennismaking op dinsdag tot 17.00 uur

De INTRO start op dinsdag 26 augustus tot 17.00 uur met een kennismaking bij jouw nieuwe studie. Hier wordt belangrijke informatie gedeeld en dit is onder andere de introductie van jouw klas. Kan jij alleen hierbij zijn en niet deelnemen aan de rest van het INTRO-programma? Dan hoef je niet te betalen en is het mogelijk om een 0-euro ticket te krijgen.

Scoor hier je 0-euro ticket!

Check allereerst je spamfolder! Staat de bevestiging daar niet in? Neem dan contact op met de locatie waar jij je hebt aangemeld: 

Helaas kun je dit niet zelf aanpassen, wij moeten dat voor jou doen. Neem contact op met de locatie waar jij je hebt aangemeld:

Dat kan, neem contact op met de locatie waar jij je hebt aangemeld. Je stuurt een e-mail met duidelijke vermelding van je IBAN + tenaamstelling. 

Als je je vóór 17 augustus afmeldt, krijg je het inschrijfgeld na de introductieweek zo snel mogelijk teruggestort.  

Geef voor de start van de INTRO aan dat dit het geval is. Neem z.s.m. contact op met de locatie waar jij je hebt aangemeld. Je krijgt het dubbel betaalde inschrijfgeld na de INTRO zo snel mogelijk teruggestort.

Elke student die bij Saxion komt studeren, is van harte welkom om deel te nemen aan het INTRO programma. We vinden het belangrijk dat het programma inclusief en toegankelijk is.

Tijdens de INTRO kun je, als je dat fijn vindt, van ons een pasje krijgen van het Hidden Disabilities initiatief. Hiermee kun je aangeven dat je een onzichtbare ondersteunginsvraag hebt, die niet voor iedereen zichtbaar is. Met dit pasje zien anderen, zoals de crew en parents, dat je wellicht hulp nodig hebt zonder dat je dat steeds hoeft te melden.  

Neem dus gerust contact met ons op als je zeker wil weten of je met jouw specifieke ondersteuningsvraag aan alle activiteiten kan deelnemen. Wij denken graag met jou mee om te bepalen of er eventueel aanvullende aanpassingen nodig zijn voor jouw deelname. Laat het ons weten via onderstaande mailadressen: 

Voor onze deeltijdstudenten en de studenten die in februari starten, organiseert de opleiding vaak een eigen introductiebijeenkomst. Je hoeft je dus niet in te schrijven. 

Alles nog even op rijtje? Je vindt het op www.saxion.nl/startersinformatie.

In het aanmeldformulier heb je de gelegenheid om deze aan te geven.

Tijdens de INTRO kun je aansluiten bij een barbecue en wordt er een foodtruck festival georganiseerd. Ook worden er pizza’s aangeboden. 

Per locatie verzorgen wij (een aantal) slaapplekken. Als jij je aanmeldt om mee te doen met de INTRO, kun je in het formulier ook een slaapplekje reserveren. Meer info over het aanmelden en waar de slaapplekken zijn, vind je op de pagina www.saxion.nl/intro. Ook vind je hier meer informatie over de locatie en wat je allemaal mee moet nemen.  
 
Let op: Voor de slaapplekken geldt: vol = vol. We kunnen dus niet garanderen dat je kunt blijven slapen. Wacht daarom in de zomer niet te lang met aanmelden en reserveer jouw plek! Mocht alles vol zitten, kijk dan of je bij vrienden of kennissen een plekje kunt regelen om te logeren.

  • Enschede; op dinsdag 26 augustus tussen 9.00 en 17.00 uur is er een bagagepunt ingericht in de centrale hal. Studenten ontvangen hier een slaapbandje waarmee ze toegang hebben tot de Pathmoshal.
  • Deventer; op dinsdag 26 augustus van 8.30 tot 16.00 uur is er een bagagepunt ingericht. Studenten ontvangen hier een slaapbandje waarmee ze toegang hebben tot de camping en pontje (vaart op dinsdag, woensdag en donderdag tot 02.00 uur) en ontvangen de tentindeling.
  • Apeldoorn; Tijdens het registratiemoment op dinsdag 26 augustus van 13.00 tot 14.00 uur kunnen studenten hun bagage afgeven naast de tent op het Saxion terrein.

  • Tijdens de introductieweek gaan we respectvol om met elkaars drankkeuze, groepsdruk is een no-go. En natuurlijk NIX onder de 18. We vinden het belangrijk dat deze week veilig verloopt en dat iedereen zich welkom voelt.
  • Tijdens de Saxion INTRO wordt er alcohol vanaf 16.00 uur geschonken. Het is niet toegestaan om eigen meegebrachte alcohol te nuttigen op het Saxion terrein

Ja, er worden tijdens de INTRO foto's en video-opnames gemaakt. Het kan zijn dat je daarop staat. Voor sfeerbeelden van de INTRO verzameld Saxion deze beelden op basis van het gerechtvaardigd belang van Saxion. In portretsituaties of bij een interview vragen we altijd om expliciete toestemming. Uiteraard kun je bij de foto- of videograaf aangeven dat je niet op beeldmateriaal wil staan.

Veelgestelde vragen rooster

Het studiejaar begint in de eerste week van september. Een maand voor de start kun je via saxion.nl/startersinfo alvast informatie vinden over de boekenlijsten en introductie. In de introductieweek van het nieuwe studiejaar krijg je het eerste rooster van het jaar. 

Start je in februari met een studie, dan kun je het best contact opnemen met iemand van jouw opleiding voor informatie over het rooster. Bekijk vooral ook de startersinformatie op de opleidingspagina van jouw studie. Daar vind je praktische informatie en meer over de boekenlijst. Je hebt geen introductie voorafgaand aan het starten van je opleiding.

Ja, de week vóór 1 september is de INTRO. De meeste opleidingen hebben een verplicht programma op maandag en/of dinsdag. Vanaf juli lees je daar meer over. Tijdens de INTRO leer je in no-time het studentenleven en je medestudenten kennen. Kijk voor meer informatie op saxion.nl/intro

 

Dat verschilt per opleiding. Vraag bij jouw opleiding wanneer de lesdagen en lestijden zijn. 

Dat verschilt per opleiding. Vraag bij jouw opleiding wat er mogelijk is. 

Veelgestelde vragen inlogcodes voor systemen

Met je inloggegevens log je in bij onder andere:

  • Je eigen Saxion-mailbox.
  • Het hogeschoolnetwerk; dit geeft je toegang tot het draadloze netwerk, printers, opslagruimte voor bestanden en e-mail.
  • MijnSaxion.nl; je eigen portal met nieuws en opleidingsinformatie.
  • Brightspace; de digitale leeromgeving.
  • BISON; voor het bekijken van je cijfers en het inschrijven voor tentamens.
  • De pc’s in de computerruimtes.

Je kunt je wachtwoord heel gemakkelijk opnieuw instellen door de instructies te volgen op account.saxion.nl.. Heb je alle stappen gevolgd? Dan krijg je op je privé-mailadres (dat ook bij Studielink bekend is) een mail om je wachtwoord opnieuw in te stellen. 

Heb je hulp nodig bij je account of andere ICT-zaken? Loop dan even langs bij de Servicedesk IC. Die vind je in Deventer in ruimte B1.30 en in Enschede in ruimte F1.75. Kom je langs om je wachtwoord te laten wijzigen? Neem dan je ID-bewijs mee. Zonder legitimatie kunnen we je hier niet mee helpen. Je kunt jouw vragen ook digitaal stellen via servicedesk.saxion.nl.

 

Veelgestelde vragen studieboeken

In juli vind je meer informatie over de boekenlijst voor het komende studiejaar via saxion.nl/startersinfo.

Je kunt je studieboeken voor je opleiding bij Saxion bestellen via Studiewinkel.nl.  Bestel je hele boekenlijst of koop eenvoudig losse boeken met 5% studentenkorting.

Uiteraard ben je vrij om je studieboeken via andere kanalen en leveranciers te bestellen. Sommige boeken zijn bijvoorbeeld ook tweedehands te verkrijgen. Let dan wel even goed op of je de juiste versie/ editie bestelt. 

Je kunt proberen om bv via Marktplaats aan tweedehands boeken te komen. Check hierbij wel altijd de ISBN-nummers. Is het ISBN van het tweedehandsboek hetzelfde als dat van het nieuwe boek? Dan kun je het zonder problemen gebruiken. Verschilt het ISBN-nummer? Dan kan de inhoud van het tweedehandsboek anders of verouderd zijn.

 

Geeft jouw opleiding aan welke boeken je in welke periode nodig hebt? Dan kun je er ook voor kiezen om eerst een gedeelte te bestellen. Geef je opleiding dit niet aan? Dan kun je het beste alle boeken tegelijk bestellen aan het begin van het studiejaar.

Het hangt helemaal van jouw opleiding af. En of je voor nieuwe of tweedehands boeken kiest. Kijk op de Startersinfo-pagina van je opleiding voor meer info.

Veelgestelde vragen vakanties

Ook in de schoolvakanties kun je terecht op onze locaties in Deventer en Enschede. Houd wel rekening met andere openingstijden. Onze gebouwen zijn wel gesloten tijdens de volgende feestdagen: 

  • Goede Vrijdag
  • Pasen
  • Pinksteren
  • Hemelvaart
  • Bevrijdingsdag
  • Koningsdag
  • Tussen kerst en oud en nieuw

Wil je werken in de Saxion Bibliotheek? Check dan de openingstijden op de website van de bibliotheek