Podcast microfoon en tafel
Studentenleven

Student Creators lanceren podcast 'Studentenleven'

Elise Ernst
Elise Ernst Leestijd Minuten

Eind februari lanceerden de Student Creators de Saxion podcast ‘Studentenleven’: dé podcast voor en door studenten. Hier gaan ze op een relaxte manier in gesprek met interessante gasten over studeren, maar bijvoorbeeld ook ondernemen. Heel tof, want de Student Creators maken de podcast helemaal zelf en de eerste twee afleveringen staan nu op Spotify! Wij spraken met student Creative Business, en presentator van aflevering twee, Mick van Halst over dit mooie project.

Een eigen Saxion studentenpodcast! Hoe is dit zo ontstaan?
De Student Creators maakten natuurlijk al eerder video’s en andere content, maar werden door de komst van corona gedwongen om te zoeken naar creatieve oplossingen. “Student Creator Faik Durmus, die de Saxion podcast startte, ging afstuderen. Mij werd gevraagd of ik het stokje wilde overnemen. Ik ben al een paar jaar zelf heel erg fan van het luisteren naar podcasts. Wat ik er zo mooi aan vind, is dat je het gevoel krijgt dat er gewoon twee mensen met elkaar aan het 'chillen' zijn. Heel relaxt met elkaar onderwerpen bespreken die je ook met je vrienden zou bespreken zonder microfoons.”

Vrij letterlijk in een huiskamer-setting, want de podcast wordt opgenomen bij Mick thuis. Gelukkig had hij al wel wat ervaring. “Ik ben best een ondernemend type en kan niet echt stil zitten. Toen corona kwam, besloten mijn vader en ik om zelf een podcast te beginnen aangezien wij een hele hechte band hebben met elkaar. Daar kregen wij hele leuke reacties op van mensen om ons heen.”

Welke onderwerpen komen aan bod?
De gasten in de eerste twee afleveringen delen twee dingen: ze studeren én ondernemen. Hoe beslissen de Student Creators nou wie ze uitnodigen? “Ik kies meestal een gast uit met een mooi verhaal en dan rollen we vanzelf door de podcast heen. Ik wil voorkomen dat het gesprek geforceerd wordt, doordat we één onderwerp kiezen. Het mooie aan de podcast is dat we hierin helemaal vrij zijn. We kunnen het qua onderwerpen en gasten zelf invullen.”

Jullie maken de podcast echt van kop tot staart; van gasten benaderen tot alles zelf opnemen en editen. Wie zijn er allemaal bij betrokken?
“Ik benader gasten, bereid de podcast voor en neem deze met de gast op bij mij thuis. Hierna lever ik het bestand aan bij medestudent Creative Business en Student Creator Lars Pingen. Hij zorgt ervoor dat de podcast goed is afgemixt en voegt er nog een mooie intro aan toe.”

Jullie hebben er twee afleveringen op zitten. Wat was tot nu toe het leukste aspect van de podcast maken?
“Het leukste vind ik het enthousiasme van mensen. Ik hou ervan als mensen praten over hun passie en ambities, daar haal ik persoonlijk heel veel energie uit.” Gaat het ook wel een keer wat minder soepel eigenlijk? “Gelukkig ben ik nog niet tegen dingen aangelopen. Wellicht komt dat nog in een volgende podcast. Het zal ongetwijfeld een keer gebeuren dat ik iemand uitnodig die ik persoonlijk niet ken en dat we na vijf minuten alweer uitgepraat zijn, haha.” Wij maken ons geen zorgen, Mick!

Al plannen voor podcast nummer drie?
De Student Creators proberen elke maand een nieuwe podcast uit te brengen. Is er al een kleine spoiler? “Ik moet de volgende gasten nog benaderen, daar gaan we deze week over vergaderen. Maar ik heb door middel van social media al wel veel reacties gehad van mensen die graag te gast willen zijn. Helaas geen échte spoiler dus. Jullie moeten de Spotify-pagina van Saxion maar goed in de gaten houden! ”

pexels-cottonbro-5077420.jpg

Afleveringen van 'Studentenleven' luisteren?

Naar de podcast
Elise Ernst

Elise Ernst

Elise is contentspecialist bij de Dienst Marketing & Communicatie van Saxion. Ze houdt van schrijven en maakt graag een origineel en leesbaar verhaal van complexe onderwerpen. Ook is ze dol op woordgrappen, internethumor en Triviant-feitjes. Als ze niet aan het werk is, wordt ze blij van hiphop uit de jaren ’90, uitgebreid koken, lezen en yoga.

Gerelateerde artikelen

Tussen ontwerpen en muziek: student Laura vindt haar ritme bij Studenten Harmonie Orkest Twente Studentenleven

Tussen ontwerpen en muziek: student Laura vindt haar ritme bij Studenten Harmonie Orkest Twente

08 mei 2026
IsaKempers.jpeg Ondernemerschap

In de winkel van Isa kunnen mensen zelf de stof voor hun kledingstuk uitkiezen: 'Dit was altijd mijn droom'

07 mei 2026
Organisatie

Alumna Tara wil een sportieve community bouwen waar mensen écht gezien worden