Studium Generale: Op zoek naar de vierde musketier
In Maastricht zijn recent mogelijk botresten gevonden van d’Artagnan, de legendarische vierde musketier die daar in 1673 sneuvelde. Onderzoek dat nú loopt en waar Saxion nauw bij betrokken is, probeert te achterhalen of het daadwerkelijk om d’Artagan gaat. Hoog tijd om hier met Studium Generale in te duiken dus!
Historicus Pepijn Reeser komt vertellen wat weten we wel en niet weten over het leven van ‘de vierde musketier’. Hoe kwam hij in Nederland terecht en hoe kwam hij aan zijn einde? Waarop baseerde Alexandre Dumas zijn wereldberoemde verhalen?
Saxion onderzoeker Raphaël Panhuysen gaat in op de vraag die velen momenteel bezighoudt: Hoe proberen wetenschappers vast te stellen of de gevonden resten daadwerkelijk van de befaamde musketier zijn? Welke onderzoeksmethoden worden ingezet? En hoe zeker kun je zijn van vondsten als deze?
We sluiten af met een gesprek over de waarde van (historische) verhalen en de waarheid. Hoe belangrijk is feitelijke juistheid? En wanneer is een goed verhaal misschien minstens zo betekenisvol?
Gastsprekers:
Pepijn Reeser: Historicus en voormalig conservator Limburgs Museum
Raphaël Panhuysen: fysisch antropoloog, docent – onderzoeker Archeologie Saxion
Moderatie: Team Studium Generale
In samenwerking met opleiding Archeologie, minor Geschiedenis, minor Cold Case
- Locatie
D0.07 theaterzaal, Handelskade 75, Deventer
- Datum en tijd
21 september 2026 - 16:45 tot 18:00