Studentenleven

Van HRM-student tot musicalacteur

Roos Hannink
Roos Hannink Leestijd Minuten

De meeste studenten hebben het druk met stage, werk en studie. Maar Tom Muller (21), tweedejaars-student Human Resource Management, doet daar nog een schep bovenop: hij staat meerdere avonden per week op het podium in de grote productie Tombola. En dat allemaal naast zijn stage én bijbaan. “Mijn weken zijn eigenlijk altijd vol,” vertelt hij. “Maar als extravert krijg ik daar juist energie van.”

Tijdens de repetitieperiode zag zijn week er indrukwekkend uit: twee dagen repeteren, drie dagen stage en ’s avonds koor‑ of dansrepetities. Nu de voorstellingen draaien, is het ritme iets rustiger: overdag studeren of werken, ’s avonds spelen. “En het eten wordt geregeld, dus koken hoeft niet,” lacht hij.

Van koor naar grote producties

Tom begon ooit met theaterlessen, stopte, maar bleef zingen. Op zijn 17e sloot hij zich aan bij kamerkoor Mardi Le Vingt. Daar werd hij opnieuw richting theater geduwd: “Ze vroegen of ik geen auditie wilde doen voor Robin Hood. Daarna werd ik getipt voor een Wilmink‑productie en toen is het balletje gaan rollen.” Sindsdien volgden de producties elkaar op. En dat terwijl Tom zichzelf nog steeds een 'amateur' noemt. Voor Tombola werd hij zelfs persoonlijk gebeld met de vraag of hij auditie wilde doen. “In theater draait veel om netwerken. Als ze je kennen en je doet het goed, kan er zomaar een telefoontje komen.”

Een rol vol humor

In Tombola speelt Tom samen met actrice Sarah Jane ten Pas een modern koppel dat een huis heeft gekocht in een wijk die gesloopt wordt. Waar iedereen worstelt met het verlies van hun buurt, vinden zij het juist prachtig. “Onze rol staat haaks op de rest, en dat levert veel humor op. We komen op de meest ongelukkige momenten op en hebben de grappigste teksten. Het is totaal anders dan wat ik eerder heb gedaan en dat maakt het zo leuk.”

De productie wordt opgevoerd op een unieke locatie: de ijsbaan. Voor Tom voelt dat extra bijzonder. “Ik kwam hier vroeger om te schaatsen, en nu sta ik er op toneel. Het is minder koud dan je denkt. Als licht en geluid eenmaal goed staan, is het echt magisch.”

Leren van professionals

Het samenwerken met professionele acteurs vindt Tom enorm leerzaam. “Ze geven veel tips. Iedereen heeft onbewuste trekjes, ik praat bijvoorbeeld veel met mijn handen. Dat merk je pas als iemand het benoemt.” Daarnaast leert hij veel over inlevingsvermogen, presenteren en zelfvertrouwen. “Theater helpt je echt om jezelf te ontdekken. En later in HRM moet ik ook voor groepen staan. Dat durf ik nu.”

Voor Tom is Tombola meer dan een hobby. Het heeft hem gevormd. “Als kind had ik faalangst en plankenkoorts. Dat is nu weg. Ik ben me veel bewuster van hoe ik praat, beweeg en presenteer. Dat neem ik mijn hele carrière mee.” Waar hij het meest trots op is? “Dat ik het gewoon dóe. Je kunt altijd redenen bedenken om iets niet te doen: te druk, te spannend, geen idee of je het leuk vindt. Maar ik ben blij dat ik me niet heb laten tegenhouden.”

 

Roos Hannink

Roos Hannink

Roos studeert Creative Business en is studentredacteur bij Saxion. Daarnaast werkt ze in een Italiaans restaurant. Ze is altijd op de hoogte van de laatste fashion- en foodtrends. Je kunt haar wakker maken voor een pan mosselen of een romige pasta, maar ze wordt ook blij van hockey en hardlopen. 

Gerelateerde artikelen

Tess breekt door: Saxion‑studente in de race bij The Voice Studentenleven

Tess breekt door: Saxion‑studente in de race bij The Voice

31 maart 2026
Onderwijs

Van HRM-student tot HR People Partner bij Unilever

19 maart 2026
Onderwijs

‘Ik vind het gewoon goed onderwijs’: HRM-deeltijdstudent Ruben deelt zijn ervaring