Robocode.jpg
Onderwijs

Robocode-battle: wat is de beste strategie?

Leestijd Minuten

Eerstejaars HBO-ICT studenten sluiten elk jaar het programmeerproject selectie af met een wedstrijd Robocode, een game waarbij de studentengroepen vier tankjes programmeren met een strategie en daarmee hopen de tegenstander te verslaan.

Afgelopen donderdagmiddag was het tijd voor de battle.

De studentwerkomgeving in Enschede staat vol eerstejaars HBO-ICT studenten. Ze wachten, onder het genot van een drankje, op het vervolg van de Robocode-battle, want de twee halve finales worden dadelijk gestreden.  Twee docenten voorzien de wedstrijd spectaculair van commentaar. “Wat onze strategie is? Rijden en omcirkelen”, vertelt een van de studenten aan de commentatoren. En de strategie blijkt te werken, want het team wint en gaat door naar de finale.

De finale wordt gestreden tussen de Vrijheidsstrijders en The Village People, waarbij de Vrijheidsstrijders als winnaar uit de bus komen. Robbin Huurneman, Jef van Bentem en Jort ten Donkelaar stelden de strategie van het winnende Robocode-team op en zijn zeer tevreden met het resultaat.

Gerelateerde artikelen

Remco, Bodhi en Adrian hebben een slimme oplossing om online je favoriete kleding te passen Onderzoek

Slimme oplossing om online je favoriete kleding te passen

08 mei 2018
Organisatie

Van twijfel naar toewijding: hoe Anniek haar plek vond in de techwereld

04 december 2025
Corporate

Project Beethoven: talent klaarstomen voor de microchipsector