Event ‘Energie in Beweging’ brengt onderwijs, onderzoek en praktijk samen rond energietransitie
Op dinsdag 2 juni vindt het event Energie in Beweging plaats op de Stadscampus Connect-U in Enschede. Tijdens deze kennis- en netwerkdag komen onderzoekers, docenten, studenten, bedrijven, overheden en onderwijsinstellingen samen rond actuele ontwikkelingen binnen de energietransitie.
Het event wordt georganiseerd vanuit de projectpartners van de projecten Energybooster en Digitalisering in de bouw en infra in Twente. Vanuit Saxion zijn de lectoraten Sustainable Energy Systems en Sustainable Areas and Soil Transitions betrokken bij de organisatie en inhoudelijke programmering van de dag. Tijdens het event delen onderzoekers en partners inzichten, ervaringen en toepassingen uit beide projecten. Thema’s als duurzame installaties, bouwverduurzaming, energiemanagement, digitalisering en de ontwikkeling van vakkennis voor de energietransitie staan centraal.
Waar & wanneer
- Datum: dinsdag 2 juni 2026
- Tijd: 09.30 – 16.30 uur
- Locatie: Enschede | Stadscampus Connect-U
Voor iedereen die werkt aan de energietransitie
Energie in Beweging biedt volop ruimte voor ontmoeting, kennisdeling en samenwerking tussen onderwijs en beroepspraktijk. Het event is interessant voor onderzoekers, docenten en studenten die zich bezighouden met duurzaamheid, techniek, bouw, energie, digitalisering en leven lang ontwikkelen. Daarnaast is het event relevant voor professionals uit het werkveld die willen kennismaken met nieuwe inzichten, praktijktoepassingen en samenwerkingen binnen de energietransitie.
Grensoverschrijdende samenwerking
Een belangrijk onderdeel van het programma is de Duits-Nederlandse samenwerking binnen Energybooster. Nederland en Duitsland beschikken ieder over eigen kennis en praktijkervaring op het gebied van de energietransitie. Door samen te werken ontstaan nieuwe inzichten en oplossingen rond onder meer waterstof, warmtepompen, ventilatiesystemen en slim energiemanagement.
Programma: inspiratie, praktijk en ontmoeting
Hoofdspreker is Katja Schipperheijn, internationaal expert op het gebied van AI en de toekomst van werk. Daarnaast kunnen bezoekers deelnemen aan workshops, excursies en gesprekken met onderzoekers en professionals uit het werkveld.
Op het programma staan onder meer:
- Rondleidingen door het Smart Tiny Lab en Energy Flexibility Lab
- Workshops over energieopwekking, opslag en het huis als integraal energiesysteem
- Sessies over leren en ontwikkelen binnen de energietransitie
>> Meer informatie over het programma: Energie in Beweging